Technology

2023 FC Barcelona pokonuje Real Madryt i wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

28.06.2023, 16:47 0 komentarzy

Niesamowite spotkanie Dumy Katalonii i przegrana Realu Madryt wynikiem jeden do trzech!

Nie da się ukryć, iż ostatnimi czasy forma rozgrywania starcia o Superpuchar Hiszpanii uległa zmianie. Piłkarscy kibice z Hiszpanii odczuwać mogą pewnego rodzaju zawód, ponieważ zmagania o Superpuchar Hiszpanii zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. Na ten moment w rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii walczą cztery drużyny, a wygrani par półfinałowych będą ze sobą rywalizować w finale. W obecnym sezonie w finale na przeciw siebie stanęły zespoły Realu Madryt oraz Barcy. Piłkarscy wielbiciele ze świata mogli być więc uradowani, gdyż to oznaczało pierwsze El Classico w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od wielu lat. W pierwszej jedenastce ekipy Barcy występuje kapitan drużyny polskiej, a więc Robert Lewandowski.

Polski piłkarz stanął więc przed szansą na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Barcy. Mnóstwo sportowych dziennikarzy przed tym meczem zaznaczało, iż głównym faworytem do triumfu jest Real. Zwycięzca zeszłorocznej edycji Champions League a także obecny mistrz ligi hiszpańskiej to prawdziwa maszyna do zwyciężania finałowych spotkań, dlatego też każdy inny wynik niż ich triumf byłby sporym zaskoczeniem. Od samego początku meczu finałowego znaczącą przewagę miała ekipa Dumy Katalonii. Zawodnicy niesamowicie się rozumieli na boisku i bez większego kłopotu tworzyli kolejne ataki w pobliżu pola karnego przeciwnika. Pierwsza bramka w finałowym pojedynku strzelona została przez zawodników Barcelony, a jej strzelcem okazał się Gavi, który wykorzystał świetne podanie od Lewandowskiego. Do siatki przed końcem pierwszej połowy trafił kapitan polskiej narodowej kadry, któremu wybitnym zgraniem odwdzięczył się Gavi. Rezultatem 2 do 0 dla FC Barcelony skończyła się pierwsza połowa, a zawodnicy Realu z Madrytu prezentowali się strasznie na tle rywala. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie, a 20 minut przed końcem Barcelona strzeliła trzeciego gola. Real strzelił jedną bramkę w doliczonym czasie gry, a jej strzelcem był Benzema. W ostatecznym rozrachunku spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 dla FC Barcelony, która tym sposobem wygrała Superpuchar Hiszpanii.