W tym roku premierowy dzień nowego PlayStation

22.09.2020, 15:13 0 komentarzy
W tym roku premierowy dzień nowego PlayStation

Jeszcze w roku poprzednim obiecano, iż w bieżącym roku japońska marka Sony ukaże fanom swoją najnowszą produkcję - PlayStation5. W tej chwili wśród graczy dalej rozchwytywana okazuje się ostatnia wersja konsoli oraz nie wygląda na to, aby zainteresowanie nią miało się zmniejszyć. Mimo tego japońska firma zdecydowała się na zaprojektowanie konsoli do gier nowej generacji, w związku z czym fani oczekują jej niecierpliwie.

Świeże zastosowania technologiczne w PlayStation5

Japońska firma Sony już nie raz pokazywała, iż jest nowatorem wśród innych firm tego typu i umie zdziwić klientów. PlayStation4 zawiesiła dosyć wysoką poprzeczkę konkurentom - to wszystko dzięki kompletnie nowej jakości, jakiej do tej pory nie przedstawiła inna marka. Grafika, bardzo wyczulone kontrolery, gry najwyższej generacji - klienci rzecz jasna potrafili docenić tego typu wspomniane elementy i przez to na chwilę obecną PlayStation 4 okazuje się być najszybciej sprzedającą się konsolą w historii.

Niestety premiera PlayStation4 nie była pozbawiona początkowych problemów - firma Sony zamierzała podważyć wszelakie technologie (co w rezultacie udało im się), aczkolwiek wypuszczenie i wcześniejsze pokazy konsoli wzbudziły mieszane odczucia. Klientom, którzy byli przyzwyczajeni do rewolucyjnej konsoli PS3, nie w stu procentach przypasowały przykładowo pady, gdyż na pierwszy rzut oka wyglądały na dosyć nieporęczne. Faktycznie kontrolery miały nieco inną formę, lecz kłopotem pozostawał pierwszy model konsoli PlayStation4. PS4 przegrzewała się, sprzęt był w stanie również sam się wyłączać.

Oczywiście po pewnym czasie i poprawach wdrażanych na bieżąco, okazało się, iż jednak Sony podąża w pożądaną stronę, a zaprezentowana konsola do gier dostała miano legendarnej. Aczkolwiek nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które wiele graczy niezwykle ciepło wspomina.

Czy PlayStation5 będzie takim samym przypadkiem?

Na pewno niejeden gracz i pasjonat świeżynek technologicznych z niecierpliwością czeka na ukazanie się najnowszej konsoli do gier. Firma Sony potwierdziła, iż gierki znane z PS4 ruszą na nowszej konsoli (jednakże nie podziała na odwrót, co wielu osobom się nie spodobało). Mamy na chwilę obecną pierwsze teorie o kłopotach z wcześniejszymi zamówieniami - mówią, że japońska firma nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, jednak nie wiadomo, czy nie są to tylko złośliwe pomówienia. W Sieci pojawiają się następne wiadomości też o tym, że PlayStation5 ma rzekomo problem z obrazem 4k. Aczkolwiek i tutaj nie wiemy, jak jest naprawdę. Wszystko pewne będzie w momencie premiery, to jest 19 listopada 2020.

Tagi:

Zostaw komentarz